Charakteristika infrazářičů NSQ

Quartzové infračervené zářiče NSQ pracují na principu sálavého vytápění. Tento způsob patří k nejefektivněj­ších způsobům vytápění a najde uplatnění zejména v prostorách, které jsou buď svojí velikostí obtížně vytopitelné a nebo v prostorách, které jsou užívány nepravidelně.

Není tedy nutné jakýmkoli způsobem řešit izolace vytápěných prostor, poněvadž při použití sálavého vytápění Quartzovými infračervenými zářiči NSQ se ohřívají pouze lidé nebo materiál na něž dopadají paprsky záření. Okolní vzduch se neohřívá!!!

Teplé teplo

Teplo vyzařované sáláním taky velmi ovlivňuje pocit tepelné pohody. V praxi to znamená, že se cítíme příjemně i v prostorách, kde je nízká teplota vzduchu. Typickým příkladem jsou venkovní terasy a zahradní restaurace, jež lze za použití Quartzových infračervených zářičů NSQ provozovat i při teplotách pod 10 stupňů Celsia.

Ekonomický provoz

Největší výhodou Quartzových infračervených zářičů NSQ je však jejich ekonomický provoz. Hlavní těžiště hospodárnosti je v tom, že vytápíte lokální místa, kde potřebujete teplo a pouze tehdy, kdy je potřeba.

Quartzové infračervené zářiče NSQ pracují okamžitě na 100% výkonu a není tedy nutné prostory vytápět bez přítomnosti lidí, aby došlo k temperaci či předehřevu, jak je to standardní u běžných způsobů vytápění.